Tipy na výlet

Kam za dobrodružstvom

Spoznajte okolie

Určite poznáte pocit, keď sa snažíte naplánovať výlet, ale neviete, kde začať. Neustále vás trápi otázka, či ste si vybrali to pravé miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Či neprehliadnete nejakú skrytú perlu.

Na našich stránkach chceme, aby ste zažili potešenie z toho, že máte všetko pod kontrolou. S našimi tipmi na výlety budete mať prístup ku všetkým potrebným informáciám na jednom mieste.

Turistika aj relax

Prejdeme sa spolu od turistických trás v okolí nášho kaštieľa, cez kúpaliská až po kultúrne a prírodné pamiatky. Všetko sme pre vás pripravili na jednom miesto s podrobnými informáciami, vrátane vzdialenosti z hotela, dĺžky trasy a času potrebného na prehliadku. S naším sprievodcom okolím budete mať na dosah ruky – na jeden klik – všetky potrebné informácie.

Kaštieľ Mojmírovce je obklopený nádhernou prírodou a preto ponúka nezabudnuteľné výlety a malebné turistické trasy. Vydajte sa na cestu a objavujte krásy Pyramídy a Zoboru, ktoré sú od nášho hotela vzdialené iba 19 km. Prechádzka k týmto unikátnym miestam vám zaberie približne 40 minút a budete odmenení ohromujúcim výhľadom na okolitú krajinu.

Ďalší z výletov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, je návšteva Drážovského kostolíka. Cesta k tomuto historickému pokladu je síce dlhšia, ale určite za to stojí. Nachádza sa 19 km od nášho hotela a dôjdete k nemu za približne 75 minút. Pokocháte sa jedinečnou architektúrou a historickou atmosférou tohto miesta.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a zrúcaniny hradov, môžu navštíviť zrúcaninu hradu Gýmeš. Tento malebný hrad je vzdialený 30 km od nášho hotela a cesta k nemu vám zaberie približne 75 minút od východiskového bodu (obec Jelenec, Remitáž).

Milovníci vody

Pokiaľ sa chcete zrelaxovať a zaplávať si aj mimo nášho bazéna a wellness priestorov, nemusíte chodiť ďaleko. Iba 5,5 km od nášho hotela sa nachádza Thermal park Poľný Kesov. Tu si môžete užiť termálne vody s teplotou 50,5 ° C a 30,5 ° C v troch vonkajších bazénoch a tiež v krytom celoročne otvorenom bazéne.

Mesto pod Zoborom

Náš hotel je tiež výborným východiskovým bodom na návštevu mnohých kultúrnych a prírodných pamiatok v okolí. Napríklad mesto Nitra je od nás vzdialené iba 16 km. Tu sa môžete prechádzať historickými uličkami a navštíviť zaujímavé miesta ako je Arborétum Mlyňany (43km z hotela), Zámok Topoľčianky (48km z hotela), Národný žrebčín Topoľčianky (48km z hotela), Zubria obora Topoľčianky (55km z hotela), alebo skalnaté obydlia v Brhlovciach (82 km z hotela). A hoci tieto kultúrne a prírodné pamiatky sú viac alebo menej vzdialené od nášho hotela, za návštevu rozhodne stoja.

Pre milovníkov koní nie len pod kapotou

Skvelé možnosti máme aj pre milovníkov koní. V obci Cabaj – Čápor, iba 6 km od nášho hotela, sa nachádza Ranč Nové sedlo. Tu si môžete vychutnať jazdu na koni a preskúmať okolitú krajinu. Ďalšou možnosťou je Ranč Equifam Veľká Dolina, ktorý je od nás vzdialený 5 km, alebo Jazdecký klub La Luna v obci Štefanovičová, ktorý je od nás vzdialený 6 km. Na všetkých týchto miestach sa môžete naučiť jazdiť na koni a prežiť nezabudnuteľné zážitky.

Tak neváhajte a začnite plánovať svoj výlet už dnes. Urobte prvý krok k dobrodružstvu a objavte krásy, ktoré vám ponúka Nitra a jej okolie. Zažite nové dobrodružstvo plné nových zážitkov!